klára stojaníková svatební fotografka

Svou práci miluji a všechen svůj elán a nadšení vložím i do vaší svatební galerie.  

Být svatební fotografkou pro mě není jen o  pobytu na svatbě a máčkání spouště. 


Jsem s vámi od začátku plánování, kdy ráda přidám ruku k dílů a poradím. V den Vaší svatby jsem tichým pozorovatelem a ničím nenaruším dění vašeho dne. Při portrétní chvilce se sice neobejdeme bez malého aranžování, ale to jen do té míry, aby fotografie byly přirozené a vám fotografování bylo příjemné. 

Pro skvělé fotky jsem ochotná i slanit komín, však se mrkněte  …

Jmenuji Klára Stojaníková a svatby vlastně fotím od puberty … nejprve jako asistentka svého táty Jardy Stojaníka v prvním soukromém fotoateliéru v Kroměříži po převratu v osmdesátém devátém. To jsme fotili ještě na filmy. Své přehledy jsem rozvíjela na střední i vysoké škole v oboru fotografie.

jak pracuji?

Svatba je o vás dvou, a v tento slavnostní den, kdy máte kolem sebe své nejbližší, si rozhodně zasloužíte trávit tyto chvíle s nimi. Proto během dne fotografuji dokumentárním způsobem a číhám na zajímavé okamžiky. Hledám i neobvyklé pohledy, kompozice. Snažím se splynout s davem a pravděpodobně si většinu času nevšimnete, že jsem okolo vás. Moje oči jsou trénované na to, aby zachytily ty nejmenší detaily. A tyto detaily Vám připomenou váš den do posledního momentu i za několik let.

V jednu chvíli se však z nenápadného pozorovatele měním v režiséra. Je to čas pro pořízení perfektního záběru vás dvou - portrétní fotografická hodinka. 

Se mnou se nemusíte bát, že by se vám objevila druhá brada či koukala košile nebo podobná alotria. 

Přesto je portrétní focení se mnou uvolněné. S minimálním štelováním, aby Vám to na fotkách slušelo, a také kytka v ruce dotvářela příjemné kompozice. 

+- 60 minut většinou stačí k vytvoření parádních fotek a hosté si při vzájemném seznamování ani nevšimnou, že jste pryč. Užijte si svou první novomanželskou chvilku během které vzniknou přirozené fotografie. 

klára stojaníková

svatební fotografka 

© 2020 KLARA STOJANIKOVA / WEDDING PHOTOGRAPHER - ALL RIGHTS RESERVED 

spojte se se mnou

klara@klarinetka.cz    

+420 774 770 695